zarząd

Pracę stowarzyszenia koordynuje pięcioosobowy zarząd. W sprawach ogólnych najlepiej kontaktować się przy użyciu adresu [email protected] 

mateusz sulwiński

Obecny prezes stowarzyszenia, wcześniej pełnił funkcję rzecznika prasowego. Studiował stosunki międzynarodowe i dziennikarstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w agencjach PR, współpracował z takimi markami jak Cartoon Network, TNT i PKO Bank Polski. Pracował przy obsłudze kanałów społecznościowych Allegro, największej platformy transakcyjnej on-line w Polsce. Na początku 2020 r. odszedł z firmy, aby skupić się na pracy w Grupie Stonewall. Obecnie zajmuje się koordynacją pracy całego stowarzyszenia, marketingiem internetowym, organizowaniem pomocy psychologicznej dla osób LGBT+, kontaktem z mediami oraz projektami specjalnymi. W wolnych chwilach gra w gry komputerowe i odwiedza second handy w poszukiwaniu vintage’owych perełek.

@: [email protected]

anna adamowicz

Aktywnie działa na rzecz osób LGBT+ w Grupie Stonewall, a zasiadając w zarządzie Stowarzyszenia współtworzy wizję organizacji. Jako trenerka zajmuje się edukacją i wsparciem eksperckim z zakresu różnorodności, skupiając się jednak głównie na tematyce związanej z obecnością osób LGBT+ w przestrzeni publicznej oraz w miejscach pracy. Od 2018 roku przeprowadza szkolenia z zarządzania różnorodnością w poznańskich firmach. Na co dzień pracuje w IT branży e-commerce zarządzając produktami oraz projektami.

@: [email protected]

paweł skrodzki

Radca prawny, przedsiębiorca, nauczyciel akademicki, społecznik, członek zarządu Grupy Stonewall. Ukończył studia prawnicze (2008) oraz stosunki międzynarodowe (2005) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2013 r. wykonuje zawód radcy prawnego w ramach własnej kancelarii. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie pomocy publicznej, prawie funduszy europejskich. Wśród jego klientów są jednostki sektora finansów publicznych (głównie jednostki samorządu terytorialnego), samorządowe instytucje kultury, spółki prawa handlowego, a także organizacje pozarządowe. Od 2006 r. tworzył, rozliczał, kierował oraz obsługiwał prawnie kilkadziesiąt projektów współfinansowanych ze środków europejskich o łącznej wartości kilkuset milionów złotych. Jako nauczyciel i trener przeprowadził kilka tysięcy godzin zajęć z zakresu prawa zamówień publicznych, funduszy europejskich, prawa pomocy publicznej, finansów publicznych, prawa autorskiego, i in. Angażuje się w działalność społeczną na rzecz osób LGBT+. W 2006 r. zakładał i rozwijał oddział Kampanii Przeciw Homofobii w Toruniu. W 2015 r. był współpomysłodawcą i założycielem Stowarzyszenia Grupa Stonewall.

@: [email protected]

arek kluk

Społecznik miejski, aktywista i działacz polityczny. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Grupa Stonewall w latach 2015-2019. Inicjator i organizator pięciu edycji festiwalu Poznań Pride Week, którego oryginalny i nieszablonowy jak na polskie warunki charakter, zaszczepił nową energię w krajowym ruchu LGBT+. Pomysłodawca należącego do Stowarzyszenia sklepu Out&Proud stanowiącego jeden z filarów polityki finansowej organizacji. W 2018 roku kandydat do Rady Miasta Poznania z ramienia Społecznej Koalicji Prawo do Miasta. Były działacz Wiosny zaangażowany we współtworzenie kampanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obecnie manager klubokawiarni LOKUM Stonewall, która od powstania w 2019 roku integruje poznańską społeczność LGBT+ i wspiera lokalną queerową scenę artystyczną.

@: [email protected]

agata sawińska

Związana z Grupą Stonewall od początku jej istnienia. Studiowała zarządanie, jednak bardziej ciągnęło ją do zwiedzania Stanów Zjednoczonych niż mikroekonomii. Doświadczenie zawodowe na szczeblach managerskich zdobywała w różnych firmach, zaczynając od gastronomii, a kończąc na jednej z największych firm outsourcingowych w Polsce. W Grupie Stonewall zajmuje się między innymi organizacją największych imprez podczas Poznań Pride Week (Queer Night, SoHo, Piknik przed Marszem Równości). W wolnych chwilach wychodzi na spacery z dwoma słodkimi psiakami, Czesią i Lucynką, oraz spędza czas ze swoją drugą połówką i przyjaciółmi. Fanka RuPaul’s Drag Race oraz The Office (US).

@: [email protected]