Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Oficjalny drink bar Grupy Stonewall zlokalizowany przy Półwiejskiej 28 w Poznaniu.

Cały nasz dochód przeznaczamy na działalność statutową stowarzyszenia. Lokum to miejsce, w którym można wypić pysznego drinka, pogadać ze znajomymi i sprawdzić, co słychać na poznańskiej scenie drag. Miejsce powstało w 2019 roku i od tamtej pory stale się rozwija.

Jednym z najważniejszych powodów powstania Lokum była chęć stworzenia przestrzeni dla queerowych performerów i performerek. Na scenie Lokum pojawiła się już prawie setka artystów i artystek – drag queens, drag kings, osób zajmujących się burleską, voguingiem i innymi związanymi z queerem sztukami. Znajdzie się u nas miejsce zarówno dla osób debiutujących, jak i mających na koncie wiele lat doświadczeń na polskich scenach dragowych. Dopóki istnieje Lokum polskie drag queens będą miały swoje miejsce.

Twoja stara

Lokum pełni również funkcję miejsca, w którym odbywają się wydarzenia organizowane przez Grupę Stonewall. Organizujemy spotkania autorskie, spotkania z aktywistami i aktywistkami oraz wspólne oglądanie filmów.

Oprócz tego organizujemy regularne akcje bezpłatnego testowania na choroby przenoszone drogą płciową. Każda osoba może zgłosić się do nas w wyznaczonym terminie i skorzystać z anonimowego testu.

Cały nasz dochód z działania Lokum Stonewall przeznaczamy na realizację celów statutowych Grupy Stonewall. Przychodząc do nas wspierasz nasze działania, takie jak bezpłatna pomoc prawna i psychologiczna dla osób LGBT+ i ich rodzin oraz organizacja festiwalu Poznań Pride Week.

Fot. www.waldemarak.pl