Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że śląskie Wilamowice stracą miliony złotych z Funduszy Norweskich, które miały zostać przeznaczone na budowę Muzeum Kultury Wilamowskiej. Wszystko przez uchwałę anty-LGBT, którą przyjęli lokalni radni. 

Teraz mieszkańcy i mieszkanki Wilamowic protestują przeciwko uchwale. Stowarzyszenie Wilamowianie uruchomiło akcję #NieMojaUchwała – pod tym hasztagiem pojawiają się zdjęcia i filmy osób, które nie zgadzają się z dyskryminacją osób LGBT+. 

“Przywykliśmy, że o rzeczach ważnych dla nas, decyzję podejmowano bez nas. Przekładaliśmy jednak dobro społeczności nad własną strefę komfortu w celu wspólnego dobra. Szkoda, że osoby wybrane przez społeczność, tejże właśnie społeczności robią taką krzywdę. Bardziej lub mniej świadomie, ale krzywdę. Krzywdę o której istnieniu Radę informowaliśmy. Nie chodzi tu już o ewentualne straty finansowe, ale dyskryminację większości społeczeństwa (skoro przyjęty w uchwale “tradycyjny model rodziny”, to mąż i żona, to co z: rozwodnikami, osobami żyjącymi poza związkiem małżeńskim, osobami samotnie wychowującymi dzieci, osobami nieheteronormatywnymi itd?). Dlatego apelujemy do Rady Gminy Wilamowice o wycofanie uchwały, która wprowadza jedynie podziały i wstyd.” – możemy przeczytać na stronie stowarzyszenia. 

Dziękujemy! ?️‍?