Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz słynie z publicznych wypowiedzi sięgających dna. Wygląda jednak na to, że udało jej się osiągnąć zupełnie nowy poziom. Była posłanka w napastliwym tonie doniosła swoim obserwującym na Twitterze, że w jednej szkół w Podkowie Leśnej poproszono nauczycieli, aby zwracali się do transpłciowej 10-letniej dziewczynki imieniem żeńskim, zgodnie zresztą z wolą rodziców. We wpisie wymieniła z nazwiska dyrektorkę szkoły. 

Efekt? W szkole zorganizowano „przypadkową” kontrolę kuratorium a rodzina dziewczynki zdobyła rozgłos, o jaki wcale się nie prosiła. Pawłowicz jednym wpisem zafundowała 10-letniemu dziecku olbrzymi stres. Czy tak wg niej wygląda troska o dobro dzieci? 

Na szczęście otoczenie dziewczynki nie zamierza ulegać chorej presji. Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśnaopublikował dzisiaj taki wpis: 

„Z całą odpowiedzialnością informuję, że władze naszej szkoły, ale także miasta Podkowa Leśna są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych. Podstawowym warunkiem dobrostanu psychicznego człowieka jest integracja jego psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje. To oczywiste dla ludzi światłych. Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenia przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła – wspierająca i otwarta. 

Dziecko ma mądrych rodziców, przyjaciół, zrozumienie w szkole, jest otoczone opieką psychologiczną. Od wczoraj wiemy także, że ma ogromne wsparcie w organizacjach działających na rzecz dyskryminowanych mniejszości. 

Obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, o czym zdaje się zapomina posłanka Pawłowicz i osoba, która wyniosła informację poza szkołę. Nie ma naszej zgody na cyniczne wykorzystywanie dzieci do politycznych rozgrywek. I na koniec – szczegóły z tweeta niewiele mają wspólnego z faktami.” 

Zachęcamy do zostawienia kilku słów wsparcia na stronie burmistrza na Facebooku. Przypominamy również, że na stronie Tranzycja.pl znajduje się obszerny poradnik dla nauczycieli i pedagogów dotyczący problemów i potrzeb transpłciowej młodzieży.