Pierwsze spotkanie grupy ukraińskiej!

Z wielką dumą ogłaszamy start naszej grupy dla osób LGBT+ z Ukrainy! Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 czerwca o 15:00 w siedzibie naszego stowarzyszenia przy ulicy Jackowskiego 17/6!

Społeczność osób z Ukrainy w Polsce i w Poznaniu jest coraz liczniejsza. Według zaprezentowanych w zeszłym roku wyników badań Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polska – Ukraina w Poznaniu, w aglomeracji poznańskiej mieszka i pracuje ok. 100 tysięcy Ukraińców. Nie ulega wątpliwości, że wśród nich są również osoby LGBT+.

Chcemy pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości! Uczestnicy i uczestniczki grupy będą mogli nawiązać nowe znajomości, wymienić się doświadczeniami i porozmawiać z osobami, które rozumieją ich sytuację. Grupę poprowadzi Iryna Rekhlo – aktywistka i emigrantka z Ukrainy.

“Bardzo dobrze znam potrzeby i problemy ukraińskiej społeczności LGBT+, zwłaszcza doświadczenia związane z dostosowaniem się do nowej rzeczywistości. Chciałabym stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której każda osoba poczuje się usłyszana i wspierana. Chcę wspierać poznańską społeczność LGBT+” – tak Iryna opowiada o swojej motywacji do prowadzenia grupy.

Zachęcamy do dzielenia się tą informacją z Waszymi ukraińskimi przyjaciółmi!

Inicjatywa wspierana jest przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundację dla Polski.