Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stonewall TV to nazwa kanału YouTube prowadzonego przez nasze stowarzyszenie. Co tydzień publikujemy na nim materiały związane z edukacją seksualną z perspektywy LGBT+. 

Kanał powstał w maju 2019 r. jako reakcja na zapowiadane zmiany dotyczące funkcjonowania edukacji seksualnej w polskich szkołach. W naszym kraju nigdy nie było edukacji seksualnej z prawdziwego zdarzenia. Zajęcia z “edukacji do życia w rodzine” pozostają pod silnym ideologicznym wpływem religii katolickiej i nie dostarczają rzetelnej wiedzy o wielu aspektach seksualności człowieka. 

Szczególnie dotyka to młodych osób LGBT+, które informacji o nieheteronormatywności muszą szukać poza szkołą. W Polsce brakuje rzetelnych, przystępnych źródeł informacji na temat orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej. Sprzyja to poczuciu wyobcowania i wrogości wobec mniejszości, jaka panuje w polskich szkołach. 

W materiałach Stonewall TV wypowiadają się osoby mające solidną ekspercką wiedzę z zakresu seksuologii, psychologii i psychiatrii. Ich perspektywa jest uzupełniania przez osoby wypowiadające się z perspektywy osobistej.  

W Stonewall TV nie boimy się żadnego tematu. Wśród najpopularniejszych filmów na kanale wymienić można materiały o lewatywie przed seksem analnym, bezpiecznym przerywaniu ciąży, randkowaniu osób transpłciowych, gadżetach erotycznych dla kobiet oraz debiucie w seksie męsko-męskim. Oprócz tego pojawiły się tam filmy o świadomej zgodzie w seksie, otwartych związkach, zdrowiu intymnym, chorobach przenoszonych drogą płciową, komunikacji w seksie, depilacji, późnym coming oucie, seksualności osób niepełnosprawnych i wiele więcej! 

Nowy odcinek w każdą niedzielę o 20:00.