Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mamy to! Poznań sfinansuje mieszkanie wspomagane dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności! ?️‍?

To realizacja postulatu, do którego przekonujemy Urząd Miasta od lat. Wsparcie dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności znalazło się już w naszym projekcie poznańskiej Karty LGBT+. W sierpniu tego roku wysłaliśmy do prezydenta Jaśkowiaka list, w którym uzasadnialiśmy potrzebę stworzenia takiej formy pomocy. 

W końcu się udało! Nie byłoby to możliwe bez pomocy Pełnomocniczki Prezydenta Miasta Poznania ds. polityki równościowej Stelli Gołębiewskiej oraz organizacji zrzeszonych w działającej przy Pełnomocniczce Komisji Dialogu Obywatelskiego ❤

Co się teraz wydarzy? Miasto ogłosiło konkurs na realizację zadania publicznego – pilotażowego programu mieszkania interwencyjnego dla osób LGBT+. Oczywiście my również bierzemy w nim udział. Po rozstrzygnięciu konkursu powstanie specjalne mieszkanie, w którym jednocześnie będzie mogło przebywać kilka osób. Oprócz tego powstanie specjalny raport, dzięki któremu miasto dowie się, jaka jest rzeczywista skala problemu i jakie zasoby powinno zabezpieczyć w przyszłości, aby pomagać osobom LGBT+ w kryzysie bezdomności. 

Więcej informacji wkrótce!