Skip to content Skip to footer
Grupa osób biseksualnych

Grupa osób biseksualnych

Misją grupy Bi the Way są szeroko pojęte działania zwiększające widoczność osób biseksualnych w społeczeństwie, praca edukacyjno-informacyjna na rzecz rozumienia tej tożsamości i przeciwdziałania uprzedzeniom i stereotypom.

Bardzo ważnym celem jest również integracja naszego środowiska i budowanie społeczności. Inicjatywa ma charakter otwartych cyklicznych spotkań, na które zapraszamy osoby w każdym wieku i kontekście życiowym, tworzące relacje romantyczne i seksualne z osobami więcej niż jednej płci.

!

Najbliższe spotkanie grupy odbędzie się 7 października o 18:00. 
Z powodu pandemii koronawirusa spotkania odbywają się w formie online. Aby otrzymać link należy napisać zgłoszenie na adres [email protected] W treści prosimy o podanie nazwy grupy oraz terminu. Wiadomość z linkiem zostanie przesłana w dniu spotkania. 

i

Jak wyglądają spotkania grupy? 
Spotkania mają formułę otwartą, a więc realizowane są tematy, które proponują i wnoszą osoby uczestniczące. Rozmawiamy o Waszych bieżących sprawach, dzielimy się doświadczeniami, wspieramy się wzajemnie. Spotkania są moderowane przez doświadczone osoby prowadzące, które dbają o wzajemny szacunek i przestrzeganie przyjętych przez grupę zasad. 

Czy mogę uczestniczyć w spotkaniu z wyłączoną kamerką?
Nie. Ze względu na komfort wszystkich osób uczestniczących w spotkaniu wymagamy, by kamerki były włączone. To ważne, aby widzieć, z kim rozmawiamy. 

Czy do spotkań grupy można dołączyć w dowolnym momencie?
Tak. W każdym spotkaniu uczestniczą zarówno osoby pojawiające się na nich regularnie, jak i zupełnie nowe. Każda grupa jest otwarta i nowe twarze są bardzo mile widziane. 

Osoba prowadząca

Pixie Frączek

Terapeuta Gestalt, ukończyła krakowskie Centrum Counsellingu Gestalt, obecnie rozwija swój warsztat i umiejętności na rocznym treningu w londyńskiej Pink Therapy, instytucji szkolącej terapeutów wspierających osoby nieheteronormatywne, transpłciowe oraz, niezależnie od tożsamości psychoseksualnej, osoby z grupy GSRD (gender, sexual, relationship diversities). Oprócz współpracy terapeutycznej z Grupą Stonewall, wspiera osoby zaangażowane w sexworking w organizacji Sex Work Polska. Od stycznia 2022 formalnie będzie doradcą w zakresie poradnictwa okołotestowego HIV i AIDS.  W Grupie Stonewall prowadzi grupę Bi the Way, Rodzice wokół Tęczy, inicjatorka grupy dla kobiet niehetero 40+.