Skip to content Skip to footer
Grupa osób biseksualnych

Grupa osób biseksualnych

Misją grupy Bi the Way są szeroko pojęte działania zwiększające widoczność osób biseksualnych w społeczeństwie, praca edukacyjno-informacyjna na rzecz rozumienia tej tożsamości i przeciwdziałania uprzedzeniom i stereotypom.

Bardzo ważnym celem jest również integracja naszego środowiska i budowanie społeczności. Inicjatywa ma charakter otwartych cyklicznych spotkań, na które zapraszamy osoby w każdym wieku i kontekście życiowym, tworzące relacje romantyczne i seksualne z osobami więcej niż jednej płci.

!

Najbliższe spotkania grupy odbędą się 15 lipca o 18:00 oraz 12 sierpnia o 18:00 (oba online).
Z powodu pandemii koronawirusa spotkania odbywają się w formie online. Aby otrzymać link należy napisać zgłoszenie na adres [email protected] W treści prosimy o podanie nazwy grupy oraz terminu. Wiadomość z linkiem zostanie przesłana w dniu spotkania. 

i

Jak wyglądają spotkania grupy? 
Spotkania mają formułę otwartą, a więc realizowane są tematy, które proponują i wnoszą osoby uczestniczące. Rozmawiamy o Waszych bieżących sprawach, dzielimy się doświadczeniami, wspieramy się wzajemnie. Spotkania są moderowane przez doświadczone osoby prowadzące, które dbają o wzajemny szacunek i przestrzeganie przyjętych przez grupę zasad. 

Czy mogę uczestniczyć w spotkaniu z wyłączoną kamerką?
Nie. Ze względu na komfort wszystkich osób uczestniczących w spotkaniu wymagamy, by kamerki były włączone. To ważne, aby widzieć, z kim rozmawiamy. 

Czy do spotkań grupy można dołączyć w dowolnym momencie?
Tak. W każdym spotkaniu uczestniczą zarówno osoby pojawiające się na nich regularnie, jak i zupełnie nowe. Każda grupa jest otwarta i nowe twarze są bardzo mile widziane. 

Osoba prowadząca

Agnieszka Frączek

Agnieszka Frączek

Terapeutka/counsellorka, absolwentka krakowskiego Centrum Counsellingu Gestalt. Prowadzi terapię indywidualną oraz warsztaty. Najważniejszym obszarem jej działań jest praca z osobami LGBT+. W Grupie Stonewall prowadzi grupę wsparcia Rodzice wokół Tęczy- dla rodziców osób nieheteronormatywnych oraz inicjatywę Bi the Way dla osób biseksualnych. Uczestniczy w szkoleniach podnoszących kompetencje, organizowanych m.in. przez szkoły psychoterapeutyczne i londyńskie Pink Therapy. Swoją pracę poddaje superwizji.