Skip to content Skip to footer
Grupa przygotowująca do coming outu

Grupa przygotowująca do coming outu

Ujawnienie swojej orientacji i/lub tożsamości płciowej to ważny moment dla każdej osoby LGBT+. Grupa przygotowująca do coming outu to przestrzeń, w której można w bezpiecznych warunkach porozmawiać, podzielić się wątpliwościami, wymienić doświadczenia i poprosić o radę – wszystko po to, aby ułatwić sobie “wyjście z szafy”.

Grupa przeznaczona jest dla osób LGBT+ w dowolnym wieku i spotyka się raz w miesiącu.

!

Najbliższe spotkanie grupy odbędzie się 27 lipca o 18:00 (online) oraz 10 sierpnia o 18:00 (online) 
Z powodu pandemii koronawirusa spotkania odbywają się w formie online. Aby otrzymać link należy napisać zgłoszenie na adres [email protected] W treści prosimy o podanie nazwy grupy oraz terminu. Wiadomość z linkiem zostanie przesłana w dniu spotkania.

i

Jak wyglądają spotkania grupy?
Spotkania mają formułę otwartą, a więc realizowane są tematy, które proponują i wnoszą osoby uczestniczące. Rozmawiamy o Waszych bieżących sprawach, dzielimy się doświadczeniami, wspieramy się wzajemnie. Spotkania są moderowane przez doświadczone osoby prowadzące, które dbają o wzajemny szacunek i przestrzeganie przyjętych przez grupę zasad. 

Czy mogę uczestniczyć w spotkaniu z wyłączoną kamerką?
Nie. Ze względu na komfort wszystkich osób uczestniczących w spotkaniu wymagamy, by kamerki były włączone. To ważne, aby widzieć, z kim rozmawiamy. 

Czy do spotkań grupy można dołączyć w dowolnym momencie? 
Tak. W każdym spotkaniu uczestniczą zarówno osoby pojawiające się na nich regularnie, jak i zupełnie nowe. Każda grupa jest otwarta i nowe twarze są bardzo mile widziane.

Osoby prowadzące

Justyna Kiraga

Justyna Kiraga

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalności: psychologia kliniczna, seksuologia kliniczna). Jest absolwentką studiów podyplomowych „Seksuologia kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia”. Odbyła staż kliniczny w Ośrodku Terapii Psychiatrycznej i Psychologicznej „AMONARIA” w Poznaniu oraz w Regionalnym Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu. Uczestniczyła w licznych kursach z zakresu edukacji seksualnej i seksuologii, np. „SAR: Sexual Attitude Reassessment and Restructuring” prowadzonych przez SexCouchU Dr Patti Britton PhD; „Przemilczane „S” oraz pomijane „G” czyli Seksualność i Gender w pomocy psychologicznej”, czy rocznym cyklu specjalistycznych szkoleń w ramach projektu „Lokalne działania przeciwdziałające dyskryminacji osób LGBT” organizowanych przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych. Obecnie szkoli się w nurcie Analizy Transakcyjnej i Terapii Systemowej. Udziela konsultacji psychologicznych, prowadzi poradnictwo seksuologiczne, warsztaty antydyskryminacyjne i zajęcia edukacji seksualnej. Specjalizuje się w pracy na rzecz mniejszości społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem przesłanek płci, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej. Swoją pracę poddaje superwizji.

Mateusz Białas

Mateusz Białas

Absolwent psychologii (specjalność kliniczna) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje kompetencje podnosi w ramach podyplomowych studiów „Seksuologia kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia”, oraz całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Doświadczenie zdobywał w ramach staży na oddziałach psychiatrycznych, aktualnie zajmuje się pracą z osobami dorosłymi przeżywającymi trudne sytuacje życiowe. W kontakcie z drugim człowiekiem ceni różnorodność i bogactwo wnoszonych doświadczeń.