Skip to content Skip to footer
Mateusz Sulwiński

Mateusz Sulwiński

Obecny prezes stowarzyszenia, wcześniej pełnił funkcję rzecznika prasowego. Studiował stosunki międzynarodowe i dziennikarstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w agencjach PR, współpracował z takimi markami jak Cartoon Network, TNT i PKO Bank Polski. Pracował przy obsłudze kanałów społecznościowych Allegro, największej platformy transakcyjnej on-line w Polsce. Na początku 2020 r. odszedł z firmy, aby skupić się na pracy w Grupie Stonewall. Obecnie zajmuje się koordynacją pracy całego stowarzyszenia, marketingiem internetowym, organizowaniem pomocy psychologicznej dla osób LGBT+, kontaktem z mediami oraz projektami specjalnymi. W wolnych chwilach gra w gry komputerowe i odwiedza second handy w poszukiwaniu vintage’owych perełek.

Anna Adamowicz

Anna Adamowicz

Aktywnie działa na rzecz osób LGBT+ w Grupie Stonewall, a zasiadając w zarządzie Stowarzyszenia współtworzy wizję organizacji. Jako trenerka zajmuje się edukacją i wsparciem eksperckim z zakresu różnorodności, skupiając się jednak głównie na tematyce związanej z obecnością osób LGBT+ w przestrzeni publicznej oraz w miejscach pracy. Od 2018 roku przeprowadza szkolenia z zarządzania różnorodnością w poznańskich firmach. Na co dzień pracuje w IT branży e-commerce zarządzając produktami oraz projektami.

Paweł Skrodzki

Paweł Skrodzki

Radca prawny, przedsiębiorca, nauczyciel akademicki, społecznik, członek zarządu Grupy Stonewall. Ukończył studia prawnicze (2008) oraz stosunki międzynarodowe (2005) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2013 r. wykonuje zawód radcy prawnego w ramach własnej kancelarii. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie pomocy publicznej, prawie funduszy europejskich. Wśród jego klientów są jednostki sektora finansów publicznych (głównie jednostki samorządu terytorialnego), samorządowe instytucje kultury, spółki prawa handlowego, a także organizacje pozarządowe. Od 2006 r. tworzył, rozliczał, kierował oraz obsługiwał prawnie kilkadziesiąt projektów współfinansowanych ze środków europejskich o łącznej wartości kilkuset milionów złotych. Jako nauczyciel i trener przeprowadził kilka tysięcy godzin zajęć z zakresu prawa zamówień publicznych, funduszy europejskich, prawa pomocy publicznej, finansów publicznych, prawa autorskiego, i in. Angażuje się w działalność społeczną na rzecz osób LGBT+. W 2006 r. zakładał i rozwijał oddział Kampanii Przeciw Homofobii w Toruniu. W 2015 r. był współpomysłodawcą i założycielem Stowarzyszenia Grupa Stonewall.

Arek Kluk

Arek Kluk

Społecznik miejski, aktywista i działacz polityczny. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Grupa Stonewall w latach 2015-2019. Inicjator i organizator pięciu edycji festiwalu Poznań Pride Week, którego oryginalny i nieszablonowy jak na polskie warunki charakter, zaszczepił nową energię w krajowym ruchu LGBT+. Pomysłodawca należącego do Stowarzyszenia sklepu Out&Proud stanowiącego jeden z filarów polityki finansowej organizacji. W 2018 roku kandydat do Rady Miasta Poznania z ramienia Społecznej Koalicji Prawo do Miasta. Były działacz Wiosny zaangażowany we współtworzenie kampanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obecnie manager klubokawiarni LOKUM Stonewall, która od powstania w 2019 roku integruje poznańską społeczność LGBT+ i wspiera lokalną queerową scenę artystyczną.

Agata Sawińska

Agata Sawińska

Związana z Grupą Stonewall od początku jej istnienia. Studiowała zarządanie, jednak bardziej ciągnęło ją do zwiedzania Stanów Zjednoczonych niż mikroekonomii. Doświadczenie zawodowe na szczeblach managerskich zdobywała w różnych firmach, zaczynając od gastronomii, a kończąc na jednej z największych firm outsourcingowych w Polsce. W Grupie Stonewall zajmuje się między innymi organizacją największych imprez podczas Poznań Pride Week (Queer Night, SoHo, Piknik przed Marszem Równości). W wolnych chwilach wychodzi na spacery z dwoma słodkimi psiakami, Czesią i Lucynką, oraz spędza czas ze swoją drugą połówką i przyjaciółmi. Fanka RuPaul’s Drag Race oraz The Office (US).