Skip to content Skip to footer
Mateusz Sulwiński

Mateusz Sulwiński (on, jego)

Obecny prezes stowarzyszenia, wcześniej pełnił funkcję rzecznika prasowego. Studiował stosunki międzynarodowe i dziennikarstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w agencjach PR, współpracował z takimi markami jak Cartoon Network, TNT i PKO Bank Polski. Pracował przy obsłudze kanałów społecznościowych Allegro, największej platformy transakcyjnej on-line w Polsce. Na początku 2020 r. odszedł z firmy, aby skupić się na pracy w Grupie Stonewall. Obecnie zajmuje się koordynacją pracy całego stowarzyszenia, marketingiem internetowym, organizowaniem pomocy psychologicznej dla osób LGBT+, kontaktem z mediami oraz projektami specjalnymi. W wolnych chwilach gra w gry komputerowe i odwiedza second handy w poszukiwaniu vintage’owych perełek.

Anna Adamowicz

Anna Adamowicz (ona, jej)

Aktywnie działa na rzecz osób LGBT+ w Grupie Stonewall, a zasiadając w zarządzie Stowarzyszenia współtworzy wizję organizacji. Jako trenerka zajmuje się edukacją i wsparciem eksperckim z zakresu różnorodności, skupiając się jednak głównie na tematyce związanej z obecnością osób LGBT+ w przestrzeni publicznej oraz w miejscach pracy. Od 2018 roku przeprowadza szkolenia z zarządzania różnorodnością w poznańskich firmach. Na co dzień pracuje w IT branży e-commerce zarządzając produktami oraz projektami.

Paweł Skrodzki

Paweł Skrodzki (on, jego)

Radca prawny, przedsiębiorca, nauczyciel akademicki, społecznik, członek zarządu Grupy Stonewall. Ukończył studia prawnicze (2008) oraz stosunki międzynarodowe (2005) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2013 r. wykonuje zawód radcy prawnego w ramach własnej kancelarii. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie pomocy publicznej, prawie funduszy europejskich. Wśród jego klientów są jednostki sektora finansów publicznych (głównie jednostki samorządu terytorialnego), samorządowe instytucje kultury, spółki prawa handlowego, a także organizacje pozarządowe. Od 2006 r. tworzył, rozliczał, kierował oraz obsługiwał prawnie kilkadziesiąt projektów współfinansowanych ze środków europejskich o łącznej wartości kilkuset milionów złotych. Jako nauczyciel i trener przeprowadził kilka tysięcy godzin zajęć z zakresu prawa zamówień publicznych, funduszy europejskich, prawa pomocy publicznej, finansów publicznych, prawa autorskiego, i in. Angażuje się w działalność społeczną na rzecz osób LGBT+. W 2006 r. zakładał i rozwijał oddział Kampanii Przeciw Homofobii w Toruniu. W 2015 r. był współpomysłodawcą i założycielem Stowarzyszenia Grupa Stonewall.

Łukasz Jurewicz (ona/jej lub on/jego)

Przeniósł się do Poznania w 2018 roku na studia, przy okazji rozpoczynając swoją wymarzoną przygodę z aktywizmem społecznym. Na co dzień studiuje ratowanie ludzkiego życia, a na swoich mediach społecznościowych walczy z toksyczną męskością i binarnymi zasadami ograniczającymi jej ekspresję płciową. Niebinarna osoba aktywistyczna, która od 2019 roku zbiera profesjonalne doświadczenie w zarządzie Stowarzyszenia Lambda Szczecin, we współpracy z którym miała okazję uczestniczyć w wielu Marszach i Paradach Równości, kongresach skupiających osoby aktywistyczne z całej Polski, brać udział w sejmowych posiedzeniach, uczestniczyć w spotkaniach z lokalnymi samorządami, przemawiać na protestach i prowadzić zgromadzenia. Osobiście ateistka, feminista i lewaczka. W zarządzie jako pierwszy reprezentuje społeczność osób transpłciowych, niebinarnych i dodaje świeżej energii pokolenia Z.