Skip to content Skip to footer
Zarząd Stowarzyszenia Grupa Stonewall
o nas

nasza misja

Grupa Stonewall została założona 22 maja 2015 r. Jesteśmy organizacją LGBT+ działającą na terenie Wielkopolski.

Nasze stowarzyszenie zrzesza osoby, które popierają postulaty równouprawnienia par osób tej samej płci oraz walczą z dyskryminacją i przemocą. Aktywnie włączamy się w szereg inicjatyw, które służą walce o prawa człowieka.

Wolność
100%
Równość
100%
Akceptacja
100%

jak działamy

Grupa Stonewall to stowarzyszenie znane m.in. z organizacji festiwalu Poznań Pride Week – największej po warszawskiej Paradzie Równości imprezie LGBT+ w Polsce. Zwieńczeniem tygodniowej serii wydarzeń jest tradycyjnie Marsz Równości, który w 2019 zgromadził rekordową liczbę 13.000 osób

Grupa Stonewall codziennie pracuje na rzecz poprawy sytuacji polskich osób LGBT+.

Organizujemy bezpłatne wsparcie prawne i psychologiczne dla osób LGBT+ oraz ich rodzin.

Przygotowujemy Letnią Akademię Równości w ramach której odwiedzamy mniejsze miejscowości i edukujemy na temat społeczności LGBT+ i równości.

Organizujemy i przeprowadzamy szkolenia i warsztaty równościowe dla szkół i firm. W 2020 roku przeszkoliliśmy aż 100 nauczycieli i nauczycielek pracujących z młodzieżą na terenie Poznania.

Dbamy o widoczność tematów LGBT+ w kulturze. Produkujemy spektakle, współpracujemy z lokalnymi teatrami oraz wspieramy performerów i performerki sztuki drag.

Organizujemy bezpłatne testy na choroby przenoszone drogą płciową. Promujemy profilaktykę i świadomość zdrowia seksualnego.

Prowadzimy kanał YouTube poświęcony edukacji seksualnej z perspektywy LGBT+.

Aktywnie lobbujemy na rzecz realizacji postulatów LGBT+ na lokalnym i ogólnokrajowym poziomie.

Prowadzimy własne biznesy – oficjalny sklep z tęczowymi gadżetami Out&Proud oraz drink bar Lokum Stonewall. Dzięki temu jesteśmy w stanie finansować nasze działania.

0
KANAŁ
YouTube
0
MARSZÓW
RÓWNOŚCI
0
GRUP
WSPARCIA
0
NOWYCH
POMYSŁÓW

o co walczy społeczność LGBT+

W marcu 2019 r. w Warszawie odbył się Kongres LGBT+ zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza przy wsparciu ILGA Europe. W Kongresie wzięło udział 27 grup i organizacji z całej Polski, działających na rzecz osób LGBT+. Przyjęto wspólną Deklarację, w której wskazano najważniejsze potrzeby społeczności LGBT+ oraz zaproponowano konkretne rozwiązania prawne, które na te potrzeby odpowiadają.

A

Wprowadzenie w Polsce pełnej równości małżeńskiej z możliwością adopcji dzieci.

B

Uchwalenie ustawy o uzgodnieniu płci przewidująca szybką, przejrzystą i przystępną procedurę administracyjną umożliwiającą uzgodnienie płci, opartą o zasadę samostanowienia.

C

Nowelizacja Kodeksu karnego wprowadzająca definicję przestępstwa z nienawiści i objęcie tą definicją czynów popełnionych ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

D

Wprowadzenie rzeczywistej ochrony prawnej przed dyskryminacją ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, ekspresję płciową i cechy płciowe.

E

Prawny zakaz praktyk konwersyjnych (m.in. “leczenie” homoseksualności).

F

Wprowadzenie do szkół rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza
INFO

Sprawozdania finansowe i merytoryczne

Dla dociekliwych!

Darowizna

Przekaż darowiznę

Codziennie pracujemy, aby osobom LGBT+ w Polsce żyło się lepiej. Będziemy wdzięczni i wdzięczne, jeśli zechcesz wesprzeć nas darowizną. Każda złotówka się liczy!

Darowizna dla Grupy Stonewall

Dane osobiste

Dane karty kredytowej
Używamy bezpiecznego połączenia SSL do płatności.

Suma darowizn: 10zł