SKLEP

Zarząd

Arek Kluk (on, jego)

kluk.arek@grupa-stonewall.pl

Społecznik miejski, producent wydarzeń i aktywista z 7-letnim stażem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Grupa Stonewall w latach 2015-2019 oraz ponownie od 2022 roku. Organizator 7. edycji festiwalu Poznań Pride Week, którego oryginalny i nieszablonowy jak na polskie warunki charakter, zaszczepił nową energię w krajowym ruchu LGBT+. Pomysłodawca należącego do Stowarzyszenia sklepu Out&Proud i Hostelu Stonewall. W 2018 roku kandydat do Rady Miasta Poznania z ramienia Społecznej Koalicji Prawo do Miasta. Były działacz Wiosny zaangażowany we współtworzenie kampanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obecnie też manager klubokawiarni Nowe LOKUM Stonewall, która integruje poznańską społeczność LGBT+, wspiera lokalnych queerowych artystów i dokłada swoją cegiełkę do realizacji statutowych zadań Stowarzyszenia.

Sue Bartel (ona, jej)

sue.bartel@grupa-stonewall.pl

Panseksualna aktywistka, której główne zainteresowania skupiają się na obszarze praw człowieka nie tylko w odniesieniu do społeczności LGBT+, ale także w zakresie równości płci. Ukończyła studia magisterskie na kierunku politologia na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Współorganizatorka i prowadząca wielu wydarzeń Poznań Pride Week, a także pikników przedmarszowych i platform na Marszu Równości. Koordynatorka wolontariatu podczas dwóch edycji Poznań Pride Week. W ramach swojej działalności w Grupie Stonewall, reprezentowała Stowarzyszenie zarówno w mediach, jak i podczas publicznych występów na licznych protestach, manifestacjach czy demonstracjach solidarnościowych. Uczestniczyła w wielu akcjach ulicznych Grupy Stonewall, a także w Letniej Akademii Równości Sprite. Brała udział w debatach i panelach na tematy związane ze społecznością LGBT, m.in. podczas obchodów 20-lecia organizacji Lambda Warszawa, czy panelu na temat aborcji, organizowanym przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Współtworzyła Lokum Stonewall, a obecnie ma pod swoją opieką Hostel Stonewall. Zawodowo zajmuje się również charakteryzacją i współpracuje w tym zakresie m.in. z Teatrem Polskim w Poznaniu.

Paweł Skrodzki (on, jego)

pawel.skrodzki@grupa-stonewall.pl

Radca prawny, przedsiębiorca, nauczyciel akademicki, społecznik, członek zarządu Grupy Stonewall. Ukończył studia prawnicze (2008) oraz stosunki międzynarodowe (2005) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2013 r. wykonuje zawód radcy prawnego w ramach własnej kancelarii. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie pomocy publicznej, prawie funduszy europejskich. Wśród jego klientów są jednostki sektora finansów publicznych (głównie jednostki samorządu terytorialnego), samorządowe instytucje kultury, spółki prawa handlowego, a także organizacje pozarządowe. Od 2006 r. tworzył, rozliczał, kierował oraz obsługiwał prawnie kilkadziesiąt projektów współfinansowanych ze środków europejskich o łącznej wartości kilkuset milionów złotych. Jako nauczyciel i trener przeprowadził kilka tysięcy godzin zajęć z zakresu prawa zamówień publicznych, funduszy europejskich, prawa pomocy publicznej, finansów publicznych, prawa autorskiego, i in. Angażuje się w działalność społeczną na rzecz osób LGBT+. W 2006 r. zakładał i rozwijał oddział Kampanii Przeciw Homofobii w Toruniu. W 2015 r. był współpomysłodawcą i założycielem Stowarzyszenia Grupa Stonewall.

Mateusz Kaczmarek-Brzozowski (on/jego)

mateusz.kaczmarek@grupa-stonewall.pl

Aktywista, programista i przedsiębiorca. Studiował Informatykę na Politechnice Poznańskiej. Od 10 lat zajmuje się integracją i informatyzacją procesów biznesowych, księgowych, logistycznych i sprzedażowych. Jego zainteresowania to głównie transport publiczny oraz urbanistyka. Hobbistycznie tworzy i rozwija aplikacje mobilne. Z Grupą Stonewall związany od 2017 roku. Od 2019 Członek, a od 2020 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Do Zarządu Stowarzyszenia został wybrany w 2022.

Mateusz Sulwiński (on/jego)

mateusz.sulwinski@grupa-stonewall.pl

Prezes stowarzyszenia w latach 2019-2022. Studiował stosunki międzynarodowe i dziennikarstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w agencjach PR, współpracował z takimi markami jak Cartoon Network, TNT i PKO Bank Polski. Pracował przy obsłudze kanałów społecznościowych Allegro, największej platformy transakcyjnej on-line w Polsce. Na początku 2020 r. odszedł z firmy, aby skupić się na pracy w Grupie Stonewall. Obecnie zajmuje się marketingiem internetowym, organizowaniem pomocy psychologicznej dla osób LGBT+, kontaktem z mediami oraz projektami specjalnymi. W wolnych chwilach gra w gry komputerowe i odwiedza second handy w poszukiwaniu vintage’owych perełek.