Skip to content Skip to footer
Grupa dla osób trans i niebinarnych

Grupa dla osób trans i niebinarnych

Grupa Kokon przeznaczona jest dla osób identyfikujących się jako transpłciowe i niebinarne. Zapraszamy również osoby, które doświadczają trudności lub wątpliwości co do własnej tożsamości płciowej.

Grupa spotyka się raz w miesiącu i stanowi przestrzeń wymiany doświadczeń i poszukiwania odpowiedzi na pytania w bezpiecznej przestrzeni. 

!

Najbliższe spotkanie grupy odbędzie się 21 lipca o 17:30 (online) oraz 18 sierpnia o 17:30 (online) 
Z powodu pandemii koronawirusa spotkania odbywają się w formie online. Aby otrzymać link należy napisać zgłoszenie na adres [email protected] W treści prosimy o podanie nazwy grupy oraz terminu. Wiadomość z linkiem zostanie przesłana w dniu spotkania.

i

Jak wyglądają spotkania grupy?
Spotkania mają formułę otwartą, a więc realizowane są tematy, które proponują i wnoszą osoby uczestniczące. Rozmawiamy o Waszych bieżących sprawach, dzielimy się doświadczeniami, wspieramy się wzajemnie. Spotkania są moderowane przez doświadczone osoby prowadzące, które dbają o wzajemny szacunek i przestrzeganie przyjętych przez grupę zasad.

Czy mogę uczestniczyć w spotkaniu z wyłączoną kamerką?
Nie. Ze względu na komfort wszystkich osób uczestniczących w spotkaniu wymagamy, by kamerki były włączone. To ważne, aby widzieć, z kim rozmawiamy. 

Czy do spotkań grupy można dołączyć w dowolnym momencie? 
Tak. W każdym spotkaniu uczestniczą zarówno osoby pojawiające się na nich regularnie, jak i zupełnie nowe. Każda grupa jest otwarta i nowe twarze są bardzo mile widziane.

Osoby prowadzące

Monika Puszyk

Monika Puszyk

Psycholog, certyfikowana terapeutka traumy metodą Somatic Experiencing® (Somatic Experiencing Practitioner, SEP), seksuolog w procesie certyfikacji. Absolwentka studiów podyplomowych „Seksuologia kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia”, ukończyła również m.in. „Trening ponownej oceny i restrukturyzacji postaw wobec seksualności” oraz szkolenia w obszarze seksualności i genderu w terapii par i rodzin. Obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Udziela wsparcia psychologiczno-seksuologicznego w podejściu systemowo-narracyjnym, włączając elementy pracy z ciałem. W ramach współpracy z Grupą Stonewall współprowadzi grupę dla rodziców i członków rodzin osób LGBT+, grupę wsparcia dla osób transpłciowych KOKON oraz udziela indywidualnych konsultacji psychologicznych. Swoją pracę poddaje superwizji.

Mateusz Białas

Mateusz Białas

Absolwent psychologii (specjalność kliniczna) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje kompetencje podnosi w ramach podyplomowych studiów „Seksuologia kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia”, oraz całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Doświadczenie zdobywał w ramach staży na oddziałach psychiatrycznych, aktualnie zajmuje się pracą z osobami dorosłymi przeżywającymi trudne sytuacje życiowe. W kontakcie z drugim człowiekiem ceni różnorodność i bogactwo wnoszonych doświadczeń.