Skip to content Skip to footer
Grupa dla osób trans i niebinarnych

Grupa dla osób trans i niebinarnych

Grupa Kokon przeznaczona jest dla osób identyfikujących się jako transpłciowe i niebinarne. Zapraszamy również osoby, które doświadczają trudności lub wątpliwości co do własnej tożsamości płciowej.

Grupa spotyka się raz w miesiącu i stanowi przestrzeń wymiany doświadczeń i poszukiwania odpowiedzi na pytania w bezpiecznej przestrzeni. 

!

Najbliższe spotkania grupy odbędą się 16 października o 14:00, 19 listopada o 18:00 oraz 14 grudnia o 18:00.
Z powodu pandemii koronawirusa spotkania odbywają się w formie online. Aby otrzymać link należy napisać zgłoszenie na adres [email protected] W treści prosimy o podanie nazwy grupy oraz terminu. Wiadomość z linkiem zostanie przesłana w dniu spotkania.

i

Jak wyglądają spotkania grupy?
Spotkania mają formułę otwartą, a więc realizowane są tematy, które proponują i wnoszą osoby uczestniczące. Rozmawiamy o Waszych bieżących sprawach, dzielimy się doświadczeniami, wspieramy się wzajemnie. Spotkania są moderowane przez doświadczone osoby prowadzące, które dbają o wzajemny szacunek i przestrzeganie przyjętych przez grupę zasad.

Czy mogę uczestniczyć w spotkaniu z wyłączoną kamerką?
Nie. Ze względu na komfort wszystkich osób uczestniczących w spotkaniu wymagamy, by kamerki były włączone. To ważne, aby widzieć, z kim rozmawiamy. 

Czy do spotkań grupy można dołączyć w dowolnym momencie? 
Tak. W każdym spotkaniu uczestniczą zarówno osoby pojawiające się na nich regularnie, jak i zupełnie nowe. Każda grupa jest otwarta i nowe twarze są bardzo mile widziane.

Osoby prowadzące

Mateusz Białas

Mateusz Białas

Absolwent psychologii (specjalność kliniczna) oraz studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kompetencje nabywa w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, placówce rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.Doświadczenie zawodowe rozwija pracując w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz w ramach współpracy w Stowarzyszeniu Grupa Stonewall. Jest stałym uczestnikiem kwalifikowanych krajowych konferencji seksuologicznych, jak również innych konferencjach z zakresu psychoterapii. Pracuje z osobami dorosłymi oraz młodymi dorosłymi prowadząc poradnictwo psychologiczno-seksuologiczne oraz psychoterapię w podejściu psychodynamicznym. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Przestrzega zasad kodeksu etycznego psychologa oraz kodeksu etyki Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Swoją pracę poddaje stałej superwizji u certyfikowanego Superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Jakub Błajet

Jestem psychologiem (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych i seksuologia kliniczna) oraz psychoterapeutą w procesie kształcenia. Pracuję w podejściu Analizy Transakcyjnej. Swoje kompetencje rozwijam uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach oraz regularnych superwizjach. Na co dzień udzielam wsparcia w ramach konsultacji psychologicznych, terapii indywidualnej oraz grupowej. Pracuję z osobami dorosłymi oraz nastolatkami. Współpracuję obecnie z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, Wielkopolskim Centrum Spotkań Terapeutycznych, poradnią lekarską J.A.P.-MED. oraz Grupą Stonewall. Aktywnie działam na rzecz przeciwdziałania wykluczenia społecznego osób ze społeczności LGBT+ oraz osób z niepełnosprawnościami.