SKLEP

Dla rodziców

Grupa dla rodziców i rodzin osób LGBT+

Grupa o charakterze otwartym, stworzona z myślą o rodzicach przeżywających trudności w związku z nieheteronormatywnością swoich dorastających i dorosłych dzieci.

Spotkania stanowią okazję do tego, aby w bezpiecznej i dyskretnej atmosferze podzielić się swoimi przeżyciami, opowiedzieć i posłuchać o trudnościach innych rodziców oraz sposobach wzmocnienia lub odbudowy relacji rodzinnych.Grupa skupia również rodziców akceptujących drogę życiową swojego dziecka, gotowych podzielić się swoim doświadczeniem i historią.

Ważne informacje

Najbliższe spotkanie grupy - 7 maja o 19:00.

Spotkania odbywają się w formie online. Aby otrzymać link należy napisać zgłoszenie na adres grupy@grupa-stonewall.pl. W treści prosimy o podanie nazwy grupy oraz terminu. Wiadomość z linkiem zostanie przesłana w dniu spotkania.

Jak wyglądają spotkania grupy?
Spotkania mają formułę otwartą, a więc realizowane są tematy, które proponują i wnoszą osoby uczestniczące. Rozmawiamy o Waszych bieżących sprawach, dzielimy się doświadczeniami, wspieramy się wzajemnie. Spotkania są moderowane przez doświadczone osoby prowadzące, które dbają o wzajemny szacunek i przestrzeganie przyjętych przez grupę zasad.

Czy mogę uczestniczyć w spotkaniu z wyłączoną kamerką?
Nie. Ze względu na komfort wszystkich osób uczestniczących w spotkaniu wymagamy, by kamerki były włączone. To ważne, aby widzieć, z kim rozmawiamy.

Czy do spotkań grupy można dołączyć w dowolnym momencie?
Tak. W każdym spotkaniu uczestniczą zarówno osoby pojawiające się na nich regularnie, jak i zupełnie nowe. Każda grupa jest otwarta i nowe twarze są bardzo mile widziane.

Kto prowadzi?

Pixie Frączek

agnieszka.pixi.fraczek@gmail.com

Terapeuta Gestalt, ukończyła krakowskie Centrum Counsellingu Gestalt, obecnie rozwija swój warsztat i umiejętności na rocznym treningu w londyńskiej Pink Therapy, instytucji szkolącej terapeutów wspierających osoby nieheteronormatywne, transpłciowe oraz, niezależnie od tożsamości psychoseksualnej, osoby z grupy GSRD (gender, sexual, relationship diversities). Oprócz współpracy terapeutycznej z Grupą Stonewall, wspiera osoby zaangażowane w sexworking w organizacji Sex Work Polska. Od stycznia 2022 formalnie będzie doradcą w zakresie poradnictwa okołotestowego HIV i AIDS. W Grupie Stonewall prowadzi grupę Bi the Way, Rodzice wokół Tęczy, inicjatorka grupy dla kobiet niehetero 40+.