SKLEP

Lokum Stonewall

Małe Lokum
Duże Lokum

Oficjalny drink bar i klub Grupy Stonewall zlokalizowany przy Fredry 7 w Poznaniu.

Nowe Lokum Stonewall

Oficjalny drink bar firmowany logo Stowarzyszenia Grupa Stonewall. Miejsce spotkań i wydarzeń o charakterze społeczno-kulturalnym. Powstałe w 2019 roku szybko stało się jednym z najważniejszych punktów na tęczowej mapie Poznania. Codziennie tłumnie odwiedzane przez lokalsów jest też obowiązkowym przystankiem na trasie niejednego turysty. 

Misja LOKUM Stonewall to integracja, animacja i bezpośrednie oddziaływanie edukacyjne na otaczającą rzeczywistość. Przy współpracy z Urzędem Miasta Poznań i realizacji projektów takich jak Queerowy Dom Kultury dbamy o rozwój kultury społeczności LGBT+.

Lokum Stonewall - Twoja Stara

Najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu LOKUM Stonewall jest coroczny festiwal Poznań Pride Week odbywający się na przełomie czerwca i lipca, kiedy to staje się ono klubem festiwalowym dla tysięcy osób zjeżdżających do Poznania. To przed LOKUM przechodzi druga największa w Polsce parada równości. To tutaj odbywa się przedmarszowa impreza uliczna „SOHO” i odbywają się protesty poznańskiej społeczności LGBT+ w ważnych społecznie sprawach.

W sezonie letnim przy lokalu działa też klimatyczny ogródek. Dochód lokalu wspiera statutowe działania Stowarzyszenia Grupa Stonewall.

Duże Lokum

3 poziomy i duży, wewnętrzny, zadaszony ogród. Klub muzyczny prowadzony pod szyldem Grupy Stonewall znajdujący się na tej samej ulicy co drink bar stowarzyszenia jest jego dopełnieniem i bratnim projektem.

Klub powstał w lipcu 2021 roku. Działając pięć dni w tygodniu tworzy bezpieczną przestrzeń dla imprezowiczów i scenę dla queerowych artystów i artystek, których spotkać tu można na każdym kroku. Na deskach Sceny BERLIN (poziom +1) podziwiać i oklaskiwać można drag queens, drag kings, osoby zajmujące się burleską, voguingiem i innymi związanymi z queerem sztukami. Dotychczas wystąpiło u nas blisko 160 performerów i performerek z kraju i zza granicy.

Poznan Lokum Stonewall

Duże LOKUM animuje też lokalną społeczność poprzez systematyczną organizację znanych i popularnych formatów takich jak KARAOKE, BINGO i PUB QUIZY.