SKLEP

Podcasty Stonewall

Podcasty Stonewall

To seria wyprodukowanych przez nas podcastów, w których poruszane są rozmaite tematy związane z kulturą i społecznością LGBT+.

Podcasty Stonewall

Podcasty Stonewall to seria wyprodukowanych przez nas podcastów, w których poruszane są rozmaite tematy związane z kulturą i społecznością LGBT+. W roli osoby prowadzącej występuje dziennikarz kulturalny Mike Urbaniak.

Jak dotychczas w naszych podcastach gościli: reżyser teatralny Wiktor Bagiński, poznańska aktywistka Paulina Kuntze, prezes Grupy Stonewall Mateusz Sulwiński, fotograf Maciej Krajewski, oraz filozofka i feministka Jolanta Prochowicz. Porozmawialiśmy również z prof. Waldemarem Kuligowskim, antropologiem i autorem książki „Trzecia płeć świata”, o której „Polityka” napisała, że powinna być przepisywana homofobom i transfobom na receptę, a także z Wojciechem Szotem, autorem biografii „Panna doktór Sadowska”.

Mike Urbaniak to dziennikarz kulturalny i krytyk teatralny, pracował w „Przekroju” i Polskim Radiu, obecnie w „Gazecie Wyborczej”. Jest autorem kilkuset rozmów z najwybitniejszymi postaciami polskiej kultury. Od dziesięciu lat jest związany przede wszystkim z teatrem: pracował w Teatrze Rozmaitości i Nowym Teatrze w Warszawie, był jurorem Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, członkiem Komisji Artystycznej Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, kuratorem programu dramaturgicznego „Przepisy domowe” w Teatrze Żydowskim i prowadzącym w Instytucie Teatralnym cykl spotkań z najznakomitszymi aktorami polskich scen „Moja historia”.

Mike jest także autorem powstałych na zamówienie Teatru Polskiego w Poznaniu rozmów ze wszystkimi aktorami tej sceny. W roku 2017 przetłumaczył na język polski i wyreżyserował w Poznaniu czytanie performatywne dramatu Larry’ego Kramera „Normalne serce”. Jest autorem tekstu i reżyserem spektaklu „Michaś” o prof. Michale Głowińskim.